На профільній комісії депутати затвердили заходи Програм агропромислового комплексу та економічного і соціального розвитку

DSC01531В обласній раді 27 січня відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села. Участь у засіданні взяв заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

Депутати облради розглянули 2 питання порядку денного.

Так, зокрема, члени комісії підтримали заходи Програми розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2021-2027 роки, на які в обласному бюджеті передбачено 3 млн 290 тис грн. Левова частина цих коштів, 2,5 млн грн., спрямовується на кредитування індивідуального житлового будівництва на селі за державною програмою «Власний дім».

На заходи зі «Сприяння розвитку малого та середнього підприємництва» Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2021 рік передбачено 910 тис грн. Мається на увазі фінансова підтримка за рахунок часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, відсоткових ставок по банківським кредитам на реалізацію бізнес-проектів та на розвиток стартапів.

Розподіл видатків на реалізацію даних програм депутати підтримали одноголосно, водночас відзначили, що суми, які виділяються, є надзвичайно малими для такої вагомої галузі.

 «Звичайно фінансування на галузь дуже мале, як на рівні держави та і області. Тому в першу чергу ми підтримуємо починаючих та дрібних фермерів, яким сьогодні найтяжче. Особливу увагу, я вважаю, треба звернути на фермерів, які займаються тваринництвом. А взагалі в мене є дуже велике бажання, щоб за нашої депутатської каденції ми зробили на Житомирщині потужний кластер, куди увійдуть кооперативи, яку заготовлюють молоко та одночасно займаються його переробкою, адже нам потрібно розвивати місцеву торгову марку, як це роблять за кордоном», - зазначив голова комісії Олександр Ющенко.

За словами заступника голови обласної ради Володимира Ширми, сільське господарство для Житомирщини  - це один із пріоритетних напрямків, особливо останні роки. «Ми бачимо що завдяки сільськогосподарській галузі збільшуються валютні надходження, збільшується експорт продукції. Тому обласна рада має підтримувати цей напрямок. Звичайно, дуже малі кошти сьогодні закладені, про це говорили депутати. Але навіть ті невеликі кошти депутати розподілили між напрямками, які вони рахують за пріоритетні. Зокрема, це і індивідуальне житло, і тваринництво, і сільськогосподарська техніка.  Звичайно, хотілося б більше, але я думаю, що в ході виконання бюджету 2021 року, ми будемо повертатися до цього питання. Ми почули сьогодні таке бажання і від депутатів профільної комісії – збільшити фінансування програми агропромислового розвитку», - підсумував Володимир Ширма.

DSC01494

DSC01494

DSC01494

DSC01494

DSC01586 1 1

DSC01494

DSC01494

DSC01494

DSC01494Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2